Archiv pro měsíc: Říjen 2016

Rozloučení s Jakubem

13.6.2013 jsme pochovali našeho Jakuba, Kubíška. Těžko se cokoliv píše,  přišlo to rychle a nečekaně a naše bolest z jeho ztráty je velká.

Už se nikdy nepodíváme do jeho vlčích očí, chápavých, odpouštějících a neskutečně věrných. Už nikdy nepohladíme jeho nádhernou srst a nebudeme se těšit  pohledem na hrající si spokojenou smečku pod jeho vedením.

Chceme ti říct, Kubíšku, že život s tebou byl fajn.

Do posledních chvil jsi byl hrdým a spravedlivým vůdcem naší smečky. Svojí roli si bral vážně a dokázal nám hodně pomoc v naší práci, bez tebe to, Jakube, bude těžké. Už nikdy se nebudeme moct spolehnout na tvůj neomylný instinkt ,  už nikdy nepovedeš naší psí smečku, už nám nikdy nepomůžeš s výchovou neposlušných psů.

Budou nám chybět tvoje nájezdy do naší kuchyně, kdy jsi nám dokázal ukrást takřka těšně pod nosem upečenou kachnu,  páníčkův narozeninový dort, nebo maso připravené k večeři, ale ne té tvojí!

Bude nám chybět tvoje vlčí vytí a tvůj ostražitý štěkot, kterým jsi bránil svoje území, nás a svojí smečku.

Bude nám chybět tvoje rozvaha a klid, tvůj nadhled s jakým jsi řešil všechny situace, prostě nám chybíš tak, že se to ani nedá popsat.

Tvoji milující páníčci a smečka

Videa z výcviku

Videa z našich výcvikových lekcí:

Golem Balesten a nácvik poslušnosti :

Qwak Laroja a práce se štěňetem:

poslušnost

Tinga Laroja

obrany :

obrany:

prohozy v podání naší smečky

Heriet Balesten nácvik poslušnosti:

 

Naši psi

Terezka ( *24.4.2000 – 6.12.2014) labradorský retriever

Jakub Eden Severu (*26.5.2003 – 13.6.2013) českoslovenký vlčák

Jacqueline Jenise Kelečský poklad (*18.4.2008- 16.4.2021) chesapeake bay retriever

Golem Balesten (*27.7.2013) německý ovčák

Qwak Laroja (*14.9.2015) belgický ovčák, malinois

Atrey z Kláštereckého kaňonu (*16.4.2022)

Výcvik psů

Máte štěně nebo dospělého psa a nemáte čas nebo si nevíte rady s jeho výchovou ?
Potřebujete uchovnit psa a nevíte, jak začít ?

Rádi Vám pomůžeme.

Nabídka kurzů

  1. Výchova štěněte
  2. Základní poslušnost dle vašich požadavků a potřeb
  3. Příprava na výstavu
  4. Příprava na složení zkoušek, ověření vloh
  5. Příprava psa stopaře
  6. Příprava psa obranáře

Zaručujeme Vám individuální přístup ke každému jednotlivci. Náš výcvik je vždy veden pozitivní metodou, klademe důraz na radost psa z výcviku.

 

Hlídáme s láskou

Náš hotel pro psy nikdy nebude konkurencí pro velkokapacitní komerční hotely. Nechceme, aby váš pes byl u nás jedním z mnoha kusů s přiděleným evidenčním číslem. Proto hlídáme maximálně 5-6 psů. Snažíme se jim plně věnovat, abychom jim umožnili zapomenout na stesk a snad se nám to daří. Vizitkou je, že se k nám naši chundelatí zákazníci rádi vrací a vždy nás radostně vítají.

Psi jsou velmi chytří. Ti, co u nás už jednou byli, to nikdy nezapomenou. Když přijedou podruhé, i po letech, jsou tu jako doma. A co teprve, když se tu potkají se psím kamarádem, kterého znají od minula. Je skoro nepochopitelné, že i po roce, se vítají, jako kdyby se neviděli pouhý den. Naplno si užívají výhod volného pohybu, psích kamarádů a dlouhých procházek krásnou přírodou. Jsou u nás jako na dovolené. Není krásnější pohled než se dívat jak si smečka psů bezstarostně dovádí na louce.

Chceme, aby byli u nás vaši psi šťastní a spokojení. To je náš cíl, protože oni si to zaslouží! Nezavíráme je do kotců a nenecháváme je štěkat a kňučet steskem. S hyperaktivními psy jsme připraveni jezdit na kole, chodit na dlouhé procházky, zaměstnat je základy výcviku, v létě si mohou užívat plavání a koupání. Ti pohodlnější, nebo starší mají k dispozici interaktivní hračky, které je zabaví a samozřejmostí jsou kratší, ale o to častější procházky po okolí.

Velkou výhodou jsou pro nás naši vlastní psi. Za ty roky si zvykli, že je u nás každou chvíli někdo jiný. Naučili se utěšit nováčka a provést ho prvními dny u nás. Kolikrát jsme je přistihli, jak spolu všichni spí namačkaní v jedné boudě. Prostě ve smečce je jim dobře. Hrají si spolu a nemají čas smutnit po páníčkovi. Tak často ten, kdo prožívá odloučení hůř, není pes, ale jeho pán!

Agí hotel pro psy

jsme na Facebooku

Jedete na dovolenou a nevíte kam s vaším chlupatým miláčkem?

doboru noc

Postaráme se za vás.

Ubytujeme vašeho chlupáče v domácích podmínkách v domě nebo ve venkovním výběhu.

Během pobytu jsou samozřejmostí každodenní procházky v okolní krásné přírodě.

Váš pes u nás nikdy nebude „jeden z mnoha“.